علت باد کردن باتری گوشی آیفون

باد کردن باتری گوشی آیفون یکی از مشکلاتی است که ممکن است برای کاربران اپل رخ دهد. علت های زیادی می تواند منجر به ایجاد این مشکل شود مثل استفاده از شارژر های فیک،خراب بودن باتری و… البته لازم به ذکر است که باتری های گوشی آیفون از کیفیت بالایی برخوردار هستند اما در برخی مواقع کارهای اشتباهی که خودمان انجام می دهیم می تواند باعث بروز این مشکل شود. در این مقاله که توسط کارشناسان نمایندگی تعمیرات اپل نگارش شده است می خواهیم علت هایی که منجر به این مشکل می شوند را شرح دهیم و سپس راه حل های جلوگیری از آن را برای شما عزیزان توضیح دهیم.

علت باد کردن باتری گوشی آیفون

علت باد کردن باتری گوشی آیفون چیست؟

  • قرار گرفتن گوشی در دماهای بسیار بالا
  • وارد شدن ضربه سنگین به گوشی
  • قرار گرفتن گوشی به مدت طولانی در شارژ
  • استفاده از شارژر های تقلبی و غیر اصل
  • آب خوردگی و وارد شدن رطوبت به داخل گوشی
  • استفاده از گوشی در حین شارژ شدن به مدت طولانی
  • غیر اورجینال بودن باتری

راه حل های جلوگیری از باد کردن باتری گوشی آیفون

راه حل های جلوگیری از باد کردن باتری گوشی آیفون

1.استفاده از شارژر های اصل و اورجینال

شارژر های اصل به طور دقیق با توجه به نیاز باتری آیفون ساخته شدند و به باتری شما آسیب وارد نمی کنند. همچنین مقدار جریان و ولتاژ مناسب را ایجاد می کنند و از افزایش آن جلوگیری می کنند و این سبب جلوگیری از افزایش بیش از حد دمای گوشی می شود. استفاده از شارژر های تقلبی به مرور زمان می تواند یکی از علت های باد کردن باتری آیفون گوشی شما باشد.

2.استفاده نکردن از گوشی هنگام شارژ شدن

هنگام شارژ شدن،باتری به تنهایی مقداری گرما تولید می کند. استفاده کردن از گوشی آیفون هنگام شارژ شدن سبب افزایش دمای بیش از حد می شود و تکرار این کار با گذشت زمان آسیب زیادی را به باتری شما وارد می کند و می تواند موجب باد کردن باتری گوشی آیفون شما و کاهش عمر باتری شود.

بیشتر بخوانید: علت داغ شدن گوشی آیفون+راه حل

3. گوشی آیفون خود را به مدت طولانی به شارژ نزنید.

در برخی مواقع ممکن است فراموش کنیم که گوشی در شارژ است و بعد از شارژ شدن 100 درصد گوشی باز هم در شارژ بماند این موجب وارد شدن فشار به باتری و افزایش دمای گوشی می شود که منجر به کاهش طول عمر باتری و باد کردن باتری گوشی آیفون می شود. البته به طور کلی توصیه می شود بهتر است قبل از رسیدن به درصد 100 یعنی بین درصد 90 تا 100 گوشی خود را از شارژ خارج کنید. این کار سبب افزایش عمر سلامت باتری شما می شود

4.تنها از باتری های اصل آیفون استفاده کنید

باتری های بی کیفیت و تقلبی عمر کوتاه تری نسبت به باتری های اصل دارند همچنین با عملکرد نامناسب به گوشی شما آسیب وارد می کنند و این باتری ها به دلیل غیراستاندارد بودن در مواردی که باد می کنند می توانند خطرناک هم باشند. بنابراین اگر گوشی شما نیاز به تعویض باتری پیدا کرد حتما به مراکز معتبر و قابل اعتماد مراجعه کنید زیرا قطعه ای که جای قطعه اصلی گوشی شما می نشیند از اهمیت بالایی برخوردار است و اگر فیک باشد سبب ایجاد مشکلاتی می شود.

بیشتر بخوانید: تعویض باتری گوشی آیفون

اگر با مشکل باد شدن باتری گوشی آیفون روبرو شدیم چیکار کنیم؟

اگر با مشکل باد شدن باتری گوشی آیفون روبرو شدیم چیکار کنیم؟

اگر متوجه باد شدن باتری گوشی آیفون خود شدید باید خیلی احتیاط کنید چون این مسئله می تواند خطرناک باشد. در این حالت به هیچ وجه نباید گوشی خود را به شارژ بزنید و یا در محیط با دماهای خیلی بالا و پایین قرار دهید. توصیه می کنیم زمانی که با این مشکل روبرو شدید سریع با کارشناسان و تعمیرکاران متخصص در زمینه تعمیرات موبایل آیفون تماس بگیرید و از آنها کمک بگیرید. با استفاده از دکمه زیر می توانید با کارشناسان سایت اپل ایرانی در ارتباط باشید.

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با کارشناس تعمیرات