علت کم شدن سلامت باتری آیفون+راه حل های افزایش هلث

یکی از نکات مهم در گوشی آیفون که هرکسی هنگام خریداری به آن توجه می کند میزان سلامت باتری است. این مورد برای کاربران آیفون یک چالش بزرگ است زیرا همواره در تلاش هستند که از کاهش درصد هلث باتری جلوگیری کنند و به دنبال راه حل هایی برای افزایش آن هستند. در این مقاله که توسط کارشناسان نمایندگی تعمیرات اپل نگارش شده است می خواهیم در ابتدا علت کم شدن ناگهانی سلامت باتری آیفون و سپس راهکار های افزایش و حفظ درصد سلامت باتری گوشی آیفون را بررسی کنیم.

علت کم شدن سلامت باتری آیفون+راه حل های افزایش هلث

در قسمت settings بخش Battery گزینه Battery Health & Charging می توانید هلث باتری گوشی خود را بررسی کنید.

علت کم شدن سلامت باتری آیفون

به طور کلی به مرور زمان سلامت باتری گوشی آیفون کم کم کاهش می یابد و این امر کاملا طبیعی است. بعد از یک سال استفاده از گوشی بین 5 تا 20 درصد امکان کاهش هلث وجود دارد که این درصد به نحوه استفاده شما از گوشی بستگی دارد. یک سری موارد وجود دارد که سبب کاهش غیر طبیعی سلامت باتری شما می شود و شما مجبور می شوید بعد از مدتی نسبت به تعویض باتری گوشی آیفون اقدام کنید که مهم ترین آن عبارتند از:

  • استفاده از شارژر های تقلبی و غیراصل
  • استفاده از گوشی در شرایط دمایی نامناسب
  • استفاده از گوشی هنگام شارژ شدن
  • نصب برنامه های مخرب

هلث باتری گوشی آیفون از اهمیت خیلی بالایی برخوردار است. زیرا میزان نگهداری شارژ گوشی به هلث باتری بستگی دارد و هرچقدر در حفظ سلامت باتری تلاش کنید قطعا می توانید به مدت طولانی از باتری استفاده کنید و قطعا اگر در آینده قصد فروش گوشی خود را داشته باشید میزان درصد هلث در قیمت گوشی شما بسیار تاثیر گذار است. در ادامه تعدادی راهکار برای حفظ  سلامت باتری به شما عزیزان معرفی می کنیم.

راهکار های افزایش هلث باتری گوشی آیفون

راهکار های افزایش هلث باتری گوشی آیفون

1.به مدت طولانی گوشی خود را در شارژ رها نکنید

به طور کلی توصیه می کنیم قبل از رسیدن درصد باتری به 100 گوشی خود را از شارژ خارج کنید. حال اگر گوشی شما مدتی با درصد 100 در شارژ باقی بماند،آسیب و فشار زیادی به باتری وارد می شود. همچنین دمای گوشی بیش از حد طبیعی افزایش پیدا می کند. در بخش قبلی هم توضیح دادیم که شرایط دمایی نامناسب منجر به کاهش هلث باتری گوشی آیفون شما می شود.

جدا از اینکه نباید گوشی خود را به مدت طولانی در شارژ رها کنید،کارشناسان متخصص در زمینه تعمیرات اپل تشخیص دادند که رها کردن گوشی بدون شارژ به همان میزان به باتری آسیب وارد می کند زیرا سلول های باتری طول عمر کوتاهی دارند به همین دلیل زمانی که سلول خالی از شارژ می شود اگر به مدت طولانی در همین حالت باقی بماند ممکن است دیگر همانند قبل کار نکند و اصطلاحا می گویند سلول های باتری مرده اند.

بیشتر بخوانید: علت داغ شدن گوشی آیفون+راه حل

2.از شارژ کامل و تخلیه کامل باتری گوشی آیفون جلوگیری کنید

از شارژ کامل و تخلیه کامل باتری گوشی آیفون جلوگیری کنید

همانطور که در راهکار قبلی توضیح دادیم بهتر است قبل از شارژ شدن 100 درصد یعنی بین درصد 90 تا 95 گوشی خود را از شارژ خارج کنید و برعکس قبل از رسیدن شارژ گوشی به کمتر از 20 درصد گوشی خود را شارژ کنید. این اقدام می تواند به حفظ سلامت باتری گوشی آیفون شما کمک کند.

3.در هنگام شارژ شدن از گوشی استفاده نکنید

یکی از نکات مهم در افزایش هلث باتری گوشی آیفون این است که سعی کنید در هیچ زمانی از گوشی خود در حین شارژ شدن استفاده نکنید زیرا انجام این کار سبب افزایش دمای گوشی شما می شود و به باتری آسیب زیادی وارد می کند و در نتیجه قدرت باتری در حفظ شارژ و همچنین درصد سلامت آن کاهش می یابد.

بیشتر بخوانید: علت باد کردن باتری گوشی آیفون

4.تنها از شارژر های اصل و اورجینال استفاده کنید

تنها از شارژر های اصل و اورجینال استفاده کنید

به طور کلی یکی از اقدامات مهم برای سالم نگه داشتن باتری گوشی آیفون استفاده از شارژر های اصل و اورجینال است زیرا تنها شارژر های اصل میزان ولتاژ و جریان مناسب را برای گوشی فراهم می کنند و دیگر شارژر های تقلبی چون این استاندارد را ندارند می توانند به باتری گوشی شما آسیب وارد کنند. این امر در حفظ درصد سلامت باتری گوشی آیفون بسیار موثر است.

5. سیستم عامل ios را به روزرسانی کنید

یکی دیگر از اقداماتی که می توانید برای حفظ هلث باتری گوشی آیفون خود انجام دهید به روزرسانی مرتب سیستم عامل ios است. به روزرسانی ها معمولا باگ های قبلی را برطرف می کنند و به بهبود عملکرد گوشی کمک می کنند. برای این کار باید وارد تنظیمات شوید و در قسمت General بخش Software Update اگز به روزرسانی وجود داشته باشد برای شما نمایش داده می شود.

از طریق دکمه زیر می توانید با کارشناسان سایت اپل ایرانی در تماس باشید.

‫2 دیدگاه ها

  1. سلام من بعد از ۶ماه استفاده سلامت باتری بعد از اپدیت ۹۰درصد شد ایا این طبیعی است؟

    1. سلام سلامت باتری بسته به میزان و زمان مصرف و همچنین شیوه شارژ کردن و… ممکن است کم شود.در برخی موارد هم ممکن است چندماه سلامت ثابت باشد و بعد از آن به یک باره چند درصد کم می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
تماس با کارشناس تعمیرات