قطع شدن صدای آیفون 12

قطع شدن صدای گوشی آیفون  12 یکی از مشکلاتی است که ممکن است برای کاربران این گوشی رخ دهد. به طور کلی این مشکل می تواند علت های مختلفی داشته باشد و در برخی موارد ممکن است به راحتی با استفاده از یک سری راه حل ها در منزل رفع شود. اما اگر قطع شدن صدا مشکل سخت افزاری و اساسی داشته باشد تنها به وسیله تعمیرکار متخصص قابل حل است. در این مقاله که توسط کارشناسان نمایندگی تعمیرات اپل نگارش شده است قصد داریم راهکار های حل این مشکل را بررسی کنیم و در آخر اگر با استفاده از راهکار های شرح شده مشکل گوشی شما رفع نشد راه حل قطعی را توضیح دهیم.

قطع شدن صدای آیفون 12

راه حل های رفع مشکل قطع شدن صدای آیفون 12

1)بررسی کنید که گوشی آیفون در حالت بی صدا نباشد

ساده ترین اقدامی که می توانید برای رفع مشکل قطع شدن صدای گوشی ایفون ۱۲ انجام دهید بررسی بی صدا نبودن گوشی است. از طریق دکمه سمت چپ گوشی می توانید به راحتی متوجه این موضوع شوید. به صورتی که اگر نوار نارنجی رنگ دیده می شود گوشی بی صدا است و اگر نوار نارنجی رنگ داخل دکمه دیده نمی شود یعنی گوشی بی صدا نیست.

2) Do Not Disturb را غیر فعال کنید

یکی دیگر از راهکار های ساده رفع مشکل قطع شدن صدای گوشی ایفون ۱۲، بررسی قسمت های مختلف تنظیمات است که مربوط به صدای گوشی می شود زیرا ممکن است برخی از بخش ها به طور پیش فرض فعال شده باشند و سبب قطع شدن صدا شوند. ابتدا وارد تنظیمات گوشی آیفون خود شوید، در بخش Focus وارد  بخش Do Not Disturb شوید و بررسی کنید که این بخش در حالت off باشد.

3) اسپیکر هارا تمیز کنید

تمیز کردن اسپیکر گوشی آیفون

در برخی موارد ممکن است داخل اسپیکر گوشی آیفون از ذرات و گرد و غبار پر شده باشد و همین موجب قطع شدن صدا شود. بنابراین قبل از مراجعه به تعمیرکار سعی کنید این راهکار های ابتدایی و ساده را در منزل امتحان کنید زیرا ممکن است علت ایجاد این مشکل خیلی ساده باشد و با این راهکار ها به راحتی حل شود.

بیشتر بخوانید: افتادن گوشی آیفون در آب +راه حل

برای تمیز کردن اسپیکر ها ابتدا گوشی آیفون خود را خاموش کنید و اگر به شارژر متصل است آن را از شارژ خارج کنید. سپس می توانید با استفاده از یک برس یا مسواک نرم سطح اسپیکر را تمیز کنید و برای تمیز کردن بخش های داخلی می توانید از هوای فشرده استفاده کنید اما دقت کنید که فشار وارد شده شدت بالایی نداشته باشد زیرا ممکن است سبب آسیب به قطعات داخلی اسپیکر شود.

4) اطمینان حاصل کنید که بخش تنظیمات صدا به درستی تنظیم شده

وارد settings (تنظیمات) شوید. سپس در بخش sounds&Haptics می توانید کلیه تنظیمات مربوط به صدای گوشی را مشاهده کنید همچون  صدای زنگ،تماس،صدای پیام ها،و سایر اعلانات را بررسی کنید همچنین در این بخش تنظیمات مربوط به ولوم،صدای کلید ها و سایر تنظیمات مربوط به صدا قابل تنظیم است. در نهایت  بررسی کنید که صدای گوشی کم نباشد و به درستی تنظیم شده باشد.

5) از آخرین نسخه ios گوشی آیفون استفاده کنید

آپدیت کردن نسخه ios گوشی آیفون

به روزرسانی سیستم عامل می تواند بیشتر اختلالات نرم افزاری را از بین ببرد و اگر مشکل قطع شدن صدا ایفون ۱۲ شما به دلیل مشکلات نرم افزاری باشد،این راهکار ممکن است سبب رفع این مشکل شود. برای بررسی بودن نسخه جدید iOS باید در settings وارد بخش General شوید و سپس در قسمت Software Update در صورت آمدن نسخه جدید می توانید iOS گوشی خود را آپدیت کنید.

6) بلوتوث گوشی خود را غیرفعال کنید

گاهی ممکن است گوشی  شما به دستگاه دیگری متصل شده باشد و همین سبب قطع شدن صدای گوشی ایفون ۱۲ شما شود. بنابراین اطمینان حاصل کنید که بلوتوث خاموش است و گوشی به دستگاه دیگری متصل نیست.

قطع شدن صدای آیفون 12 به علت قطع شدن اتصالات اسپیکر

قطع شدن صدای آیفون 12 به علت قطع شدن اتصالات اسپیکر

در آخر اگر راهکار های بالا مشکل قطع شدن صدای گوشی ایفون ۱۲ شمارا برطرف نکرد،به احتمال زیاد گوشی شما مشکل سخت افزاری پیدا کرده است و اتصالات اسپیکر آن قطع شده است. در این حالت تنها تعمیرکار متخصص می تواند مشکل گوشی را برطرف سازد. شما می‌توانید از طریق دکمه زیر با کارشناسان سایت اپل ایرانی در ارتباط باشید و از مشاوره رایگان برای سوالات مربوطه استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با کارشناس تعمیرات